domenica 18 dicembre 2011

Auguri

l'enigma della lingua albanese-auguri 2011

6 commenti:

 1. Gezuar festat dhe vitin i ri! Kemi edhe shume te shkruajem e flasjem per ne arbereshe-shqiptare.

  RispondiElimina
 2. tanti auguri e buone feste a te elton e a tutti i albanesi in tutto il mondo,e mi auguro che possiamo ancora legere le tue publicazioni...ti asicuro che siamo tanti che legiamo i tuoi bei articoli...grazie elton e auguroni...

  RispondiElimina
 3. falem vella shqiptar! te jesh me shendet dhe gezime ne vitin ce na hyne.

  RispondiElimina
 4. Urimet me te mira Elton, per ty dhe per te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen.
  Tanti, tanti auguri a tutti ed i miei complimenti per il grosso contributo che hai datto e continui a dare nella scoperta della nostra antica e bellissima lingua!

  RispondiElimina
 5. Punojëm për ne, Arbëreshë e Shqiptarë janë një gjakë! Mos shprisemi më, mbahemi lidhur më sa mënd!

  RispondiElimina
 6. me kenaqsi dhe simpati per te folurin e krtij anonimi siper gezohemdhe ndjehem i detyrum ti shtoj dy fjal kesaj pune te dobishme per te gjith keto freski mentale qe ushqen me drit ndergjegjen komtare duhej filluar me heret qe ne te dinim te flisnim me kto qe kujtojm qe zbritem nga qielli dje por e cuditshmeqe keto njerz shkojn dhe ja atribuojn gjuhen zakonet perendit diku larg kur ata vete nuk dine se nga erdhen por kenaqesia ime ndertohet dhe behet me e madhe kur mendoj se cdo kush qe zoteron shqipen ka ne dor pas pak kohesh edhe celesin e cdo enigme te ndertuar nga profesoret qe lindendhe shkruajten cdo gje te shtrember per ta ber sa me misterioze dogmen si latinet e greket qe nuk kuptojn edhe perendite e tyre

  RispondiElimina